מה צריך לדעת מי שמעורב בתאונת אוטובוס / עו"ד חלי דואני קיל

תאונה באוטובוס או בתחבורה הציבורית שונה מתאונה רגילה מבחינת היכולת להוכיח שהיא אכן התרחשה.

פעמים רבות קורה שאדם נוסע באוטובוס ולפתע נופל או נחבל מחלק כלשהו של האוטובוס תוך כדי הנסיעה. מדובר בתאונת דרכים לכל דבר ועניין ובשלב זה צריך הנפגע להקפיד על מספר פעולות כדי להבטיח שניתן יהיה להוכיח בקלות ובמהירות לחברת הביטוח שאירעה תאונה:

  1. ודאו שהנהג יודע שנפלתם/נחבלתם/נפגעתם – אם לא תרצו להטריח אותו, תמצאו את עצמכם בהמשך נדרשים להסביר איך זה שהנהג כלל לא ידע על התאונה וזה עלול להיות בעייתי.
  2. רשמו את פרטי הנהג ואת מספר הרישוי של האוטובוס – אלה פרטים שצריך יהיה להעביר בהמשך לחברת האוטובוסים לשם בירור הנסיבות אצלה וקידום מהיר ויעיל של הטיפול בדרישה לפיצוי.
  3. רשמו באיזה קו התרחשה התאונה, באיזו תחנה עליתם לאוטובוס – ככל שזכור לכם, רשמו את המקום בו התרחשה התאונה, היכן, או לפני איזו תחנה היה האוטובוס באותה עת.
  4. התפנו באמבולנס לבית החולים – נפגעים רבים מעדיפים להתפנות על ידי קרוב משפחה, אבל הדבר החכם הוא להתפנות באמבולנס – דו"ח מד"א מפרט מהיכן אספו אתכם, מה היה מצבכם כשפינו אתכם, מהן נסיבות התאונה. בשלב הפנייה לחברת הביטוח, יסייע הדו"ח בהוכחות קרות התאונה
  5. רשמו פרטי עדים לתאונה – נסו לשמור אצלכם לפחות שם של עד אחד לתאונה ורצוי של יותר מאחד, קחו לפחות את השם ומס' הטלפון של אותם עדים.
  6. פנו בהקדם לייעוץ משפטי – רצוי לפנות ולקבל ייעוץ בהקדם גם כדי לוודא שכל הפעולות המבטיחות את הוכחת התאונה בוצעו כראוי וגם כדי ללווות באופן מלא ובזמן אמת את הטיפול הרפואי.

מה קורה אם לא יודעים ולא מקפידים על כל הפרטים האלה, האם הכל אבוד? לא בהכרח, אבל עדיף לבחור בדרך הקצרה והפשוטה.

לקריאה מהם הדברים שחשוב לעשות בכל מקרה של תאונה לחצו כאן.

משרד עו"ד רחל דואני קיל  הינו משרד מנוסה ומעודכן העוסק במספר תחומי משפט:

הטרדה מינית

ייצוג מתלוננות, נילונים ומעסיקים בתיקי הטרדה מינית, מתן ייעוץ משפטי לגופים ולחברות לעניין עמידה בדרישות החוק והפסיקה הן לגבי התנהלות המעסיק באופן שוטף והן לגבי ההתנהלות בקרות מקרה שעניינו הטרדה מינית.

לשון הרע

מתן ייעוץ לפני ואחרי פרסום בעל פוטנציאל של דיבה, ייצוג בתיקי לשון הרע – תובעים ונתבעים, ייצוג בקובלנות פליליות בגין לשון הרע.

נזיקין

תאונות דרכים, תאונות מדרכה, נזקי גוף, תאונות עבודה, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות נגררות לפלילים, תביעות של נפגעי עבירה, תביעות כנגד המדינה בשל פגיעות שנגרמו ע"י המשטרה.

פלילי

ייעוץ לפני חקירה, ליווי לאורך מהלך החקירה, מעצרים, שימוע לפני הגשת כתב אישום, הסדר מותנה, ייצוג בתיקים פליליים על כל שלביהם, ערעורים פליליים.

נגישות